svētdiena, 2016. gada 2. oktobris

Kaucmindes ābolkūka

Turpinot ābolu tēmu - padalīšos ar vēl vienu ābolkūkas recepti!
Šī recepte pie manis glabājās jau sen, kādus gadus 9?! Esmu cepusi to tikai vienu reizi, jo iemesls tam bija - mana mazā cepeškrāsns. Un tā, gadu no gada, kaut kā šī recepte tika izcelta tad, kad ābollaiks bija garām, vai arī, kad man nebija pieejama vajadzīgā izmēra pannas. Ar šo recepti man padalījās, tā laika darba kolēģe uzcienājot arī ar mazu gabaliņa šīs kūkas. Un jāsaka, ka šī kūka man garšo vis labāk.
Tā nu sanāca, ka piektdien ar savu staiguļu baru devāmies uz Jelgavu. Diena bija pārsteidzoši silta un Jelgava tik zeltaini rudenīgā krāsā, ka šī kūka ideāli iederējās kopējā noskaņojumā. Nepieciešamos produktus sadalījām uz galviņām un izmisīgi gaidot, kad beidzot atbrauks piens, kas domāts lattei, cepām augšā kūku!

Tātad mums vajadzēs:
8 olas
22 ēd.k miltu
1 ēd.k. cepamā pulvera
+/- 10 palieli āboli
5 ēd.k. ūdens
200gr. sviests
12.ēd.k. cukurs

Skatoties uz daudzumiem var rasties nesaprašana kāpēc 22 karotes miltu. Tad nu sadalīšu pa daļām, cik daudz katrai daļai nepieciešams produktu. Pie tam, no bildes pazuda cepamais pulveris

apakšējai daļai
200gr. sviests
3 olu dzeltenumi
1 ēd.k. cepamā pulvera
10ēd.k. ar kaudzi vai 15 līdzenas ēdamkarotes miltu
6 līdzenas ēd.k. cukura

vidus daļai
sagriezti āboli kas nedaudz pārkaisīti ar cukuru

Virsējai kārtai
5 olu dzeltenumi
6 līdzenas ēd.k. cukura
5 nepilnas ēd.k. ūdens
7 ēd.k. miltu
8 olu baltumi


Nu tā, jāķeras pie gatavošanas. Lai arī saraksts ir garš un sarežģīts ar līdzenām, nelīdzenām karotēm, pati gatavošana ir gaužām vienkārša. To var apliecināt visas, kas šajā procesā piedalījās.
Sāk ar āboliem, nomizo un sagriež tos gabaliņos. Pārkaisa nedaudz ar cukuru un noliek malā, lai izdalās sula. Ābolus iesaku ņemt tādus, kas cepot šķīst un pēc garšas ir skābeni.
Kad ir tikts galā ar āboliem, ķeramies pie apakšējās kārtas gatavošanu. 3 olu dzeltenumus sajauc ar 200 gramiem sviesta, 1 ēdamkarotes cepamā pulvera, 6 ēdamkarotēm(līdzenām) cukura un  10 ar kaudzi, vai 15 līdzenām karotēm miltu. Kāpēc te ir tāda putra - jo es sākumā pievienoju 10 līdzenas ēdamkarotes miltu un nevarēju saprast, kāpēc mīkla līp pie rokām. Tāpēc pievienoju vēl 5 līdzenas karotes ar miltiem. Pēc tam paskatoties receptē, es sapratu savu kļūdu, nebiju līdz galam izlasījusi, ka jābūt 10 ēdamkarotēm ar kaudzi, nevis līdzenas. Tāpēc - pats svarīgākais  -  visu samīca viendabīgā mīklā, ja dikti līp pie rokām, tad pa drusciņai pievieno vēl miltus un kārtīgi samīca.Mīklai jaatlec no bļodas malām  Tad atliek malā.





Pēc tam gatavo augšējo daļu - kas gatavošanas ziņā ir tāpat kā biskvīta mīkla. Tikai šeit 5 olu dzeltenumus sakuļ ar 6 ēdamkarotēm cukuru, pēc tam uz katru olu pievieno nepilnu ēdamkaroti ūdens. Visu samaisa, tad pievieno 7 ēdamkarotes miltus.




Atlikušos 8 olu baltumus sakuļ stingrās putās un pievieno mīklai. Uzmanīgi tos iecilā. Viss. tagad tik jākārto uz pannas.


Sākumā uz cepamā papīra plānā kārtā izvelnē pirmo mīklas daļu. Tad kārto virsū sagrieztos ābolus un tad pa virsu liek biskvīta mīklu. Cep 180 grādos kādas 40 minūtes.







Tas arī viss. Kūku atdzesē un sagriež gabalos - pie servēšanas var pārkaisīt ar pūdercukuru. Kā mēs nospriedām, beidzot dzerdamas latti, ka vislabāk pie kūkas ģeldētu kāda garda deserta mērcīte. Cienītais pie sava gabaliņa kūkas, tika nākošajā dienā, jāsaka, ka tad klāt neprasījās absolūti nekas, jo viss bija ļoti labi savilcies. Kūka vairs nelikās tik sausa - kā bija tikko cepta.

Pamēģiniet arī jūs!
Lai labi garšo!

3 komentāri:

  1. Superkūciņa! Mans vīrs, kas galīgi nav kūku mīlis atzina, ka esot ļoti garšīga! Paldies Zitiņ par recepti! Žēl, ka nevar pievienot komentāram bildi, kāda kūka man sanāca :)

    AtbildētDzēst
  2. Superkūciņa! Mans vīrs, kas galīgi nav kūku mīlis atzina, ka esot ļoti garšīga! Paldies Zitiņ par recepti! Žēl, ka nevar pievienot komentāram bildi, kāda kūka man sanāca :)

    AtbildētDzēst
  3. Vakar vakaraa izcepu 2 tadas. Sodien vairs nav pat neviens gabalins palicis. Gimenei ljoti garsoja un man ari :) Paldies par recepti!

    AtbildētDzēst