otrdiena, 2015. gada 10. novembris

Fiksā cūkagaļa ar dārzeņiem

Nu tad labs vakars!
Šodien jau mājās izdzirdēju pārsteiguma pilnu saucienu - Tev rokās fotoaparāts?!!! Nevar būt!!!!!

Var, tikai visam vajag pacietību un laiku.
Pirmām kārtām gribu pateikt paldies tiem lasītājiem un sekotājiem, kas uzcītīgi gaidīja manu atgriešanos. Paldies jums. Savā ziņā, sajutos atbildīga par tiem, ko pieradini un nācās ar steigu šo netaisnību labot. Kā man sanāks... nu tad jau redzēs. Pagaidām neko nesolu.

Kur tad es biju pazudusi, ka kopš marta neviena ieraksta. Tā nu ir sanācis, ka pēc pēdējā ieraksta, nākošajā dienā kļuvu par lielu purkšķīšu (fenheļu) tējas dzērāju, mana diennakts ir sadalīta pēc diezgan noteikta stundu režīma. Jā, mūsu ģimenē ir iebrāzusies vēl viena atvase. Visnotaļ negaidīti priekš mūsu ģimenes un tagad man jāaprod ar domu, ka tas mazais brīnums, kas guļ mazajā gultiņā ir manis pašas atvase, nevis uz laiku aizdots brēkulis. Tagad, miedziņa starplaikos jāsakārto māja, jānokontrolē vecākās atvases, jāuztaisa ģimenei ēst utt. Normāla zīdaiņu māmiņas ikdiena.

Labi, ko nu par to. Tagad, kad mana diena sadalīta ik pa dažām stundām un tad vēl pastāv risks, ka būs steidzams izsaukums, tad arī maltītēm jābūt maksimāli vienkāršām un ātri pagatavojamām. Šī recepte tāda ir. Nekādas Amerikas atklāšanas te nav. Bet maltīte sanāca tik garda un šeit mierīgi var iekļauties 30min, kamēr sagatavo dārzeņus. Visu pārējo paveic cepeškrāsns.

Tātad, mums vajadzēs:

Cūkas kakla karbonādi
kartupeļus
burkānus
tomātus
zaļās pupiņas
papriku
briseles kāpostus
sīpols
ķiploks
sāls
citronpipari
saldskābā čili mērce
ķimenes
smaržīgie pipari
malts muskatrieksts

Ar daudzumiem - man bija 1kg gaļas, tad no visa pārējā pa bišķiņam. Kādi 4 tomāti, viens liels burkāns, viens sīpols, 4 ķiploku daivas, sauja zaļās pupiņas, sauja briseles kāpostu, 4 lieli kartupeļi, viena paprika. Nu tā kaut kā,

Gaļu sagriež ne pārāk lielos gabalos, lai cepot kopā ar dārzeņiem tā spēj izcepties un dārzeņi neizjuktu.
Sasmalcina šķipsnu ķimeņu ar dažiem smaržīgajiem pipariem, pārkaisa pāri gaļai. Pievieno sāli, maltu muskatriekstu kādu kārtīgu šķipsnu un kādu ēdamkaroti čili mērces. Visu samaisa un pievēršas dārzeņiem.Dārzeņus nomizo, kas jāmizo un sagriež gabaliņos, kas jāsagriež. Visu kopā samaisa un pievieno nedaudz sāli.
Nu jau atliek vien cepšanas vaina. Visu beram cepšanas maisā, gan gaļu gan dārzeņus. Un cepam apmēram 220grādos kādu stundu ar astīti. Kamēr gaļa mīksta. Tas arī viss, servē galdā.Ka jau teicu, nekādas amerikas atklāšana.
 Lai labi garšo!!

3 komentāri:

 1. Paldies recepti! Noteikti izmēģināšu!
  Lai mazais aug liels un dūšīgs! :) :)

  AtbildētDzēst
 2. Kāda priecīga vēsts - vēl viens bērniņš! Lai aug laimīgs un vesels! :) Un šī recepte noteikti tiks izmēģināta - paldies par to! Jauki, ka esat atpakaļ, biju jau sailgojusies pēc Jums un jaunām receptēm. :)

  AtbildētDzēst
 3. Vai cik jauka zinja - lai mazajam paarpaareem sveetibas, un mammai veseliba un izturiba! Es jau biju noilgojusies peec sii bloga, kur var palasiit patikami reaalas vakarinu idejas un humoriskas "anekdotes iz dziives". Lai viss izdodas!

  AtbildētDzēst