pirmdiena, 2013. gada 3. jūnijs

Pina Colada saldējums

Laba diena šajā karstajā laikā!
Manā dzīvē nekas nav mainījies. Joprojām ir baiss slinkums kaut ko gatavot. Ja vien saime ļautu, pārtiktu viņi tikai no ceptiem kartupeļiem vai vārītiem makaroniem. Un no zupām, labākajā gadījumā viņiem draud vistas buljons ar nūdelēm. Viss. Neko negribas ne domāt, ne iespringt un vēl jo mazāk gatavot.
Tā vietā labprāt nododos ikvakara izbraucienam ar velo un peldēšanai.
Taču, tā nu sanāca, ka ar savām saldējuma receptēm iepazīstināju Āgenskalna iemītnieku, kas ir saldējuma iznīcinātājs. Nezinu nevienu citu cilvēku, kas būtu gatavs ēst saldējumu kaut vai nakts vidū! Tad nu šis, dikti laimīgs atklāj sev pašgatavotā saldējuma pasauli un ziniet, tad nedaudz pavelk līdzi. Jo pārrunājot ko un kā varētu taisīt un ko likt klāt, saproti, ka arī pašai galvā sāk raisīties domas un idejas ko un kā labāk gatavot. Tā nu nolēmu vienu savu ideju realizēt.
Mājās stāv pina Colada liķieris, kurš ārkārtīgi lēni tukšojas un man visu laiku ir tāda ķecerīga doma, kur un kā to izlietot. Un te ideja par saldējumu. Kāpēc gan ne?! Domāts darīts un tapināju tik augšā. Gan cienītais, gan Āgenskalna iemītnieks pēc garšas noteikt nevarēja. Teica, ka garša ļoti pazīstama, bet kas tas ir precīzi, to nevar pateikt. Inga bija pārliecināta, ka tas ir olu liķiera saldējums.

Tātad, mums vajadzēs:
5 olu dzeltenumus
200ml saldā krējuma
400ml kokosriekstu piena
75ml pina kolada liķieri vai 50gr gaišā ruma
1/2 bundžiņu konservētie ananāsi
5ēd.k. cukurs

Katliņā lej kokosriekstu pienu un saldo krējumu. Pievieno apmēram 1/2 šķidruma no konservētajiem ananāsiem un 75ml pina kolada liķieri. Liek uz uguns karsēties līdz sāk vārīties, bet neuzvāra.


Atsevišķā bļodā atdala olu dzeltenumus no baltumiem. Dzeltenumiem pievieno cukuru un sakuļ gaiši dzeltenā masā.

Lēnām un uzmanīgi sakultajā olu masā lejam iekšā karsto piena masu un nepārtraukti maisām. Pēc tam liekam ūdens peldē masu karsēties līdz tā nedaudz sabiezē. Veidojās mērces konsistence.


Pēc tam masu lejam saldēšanai domātā traukā, atdzesējam. Ja ir vēlme var pievienot gabaliņos sagrieztus ananāsus. Atdzesēto masu liek saldētavā un ik pēc brīža pirmās 2 stundas apmaisa. Lai ananāsu gabaliņi nepaliktu nogrimuši lejā. Pēc tam sasaldē masu un servē galdā.

Mmm... auksts, salds un lielisks saldējums vecākiem. Atvasēm tik atliek nopūsties, jo klāt taču alkohols.


Lai labi veldzē!

2 komentāri: