otrdiena, 2013. gada 26. februāris

Pina Colada ma(U)fini

Labs vakars!
Šodien jau ir otrdiena, dzeru vīgriežu tēju un apceru dzīvi. Neko daudz nav ko apcerēt, tikai to, ka gribu pavasari un vasaru. Viss... apnika man tuntulēties un katru rītu pamosties ar mūžam nomācošo domu - ko lai velk mugurā. Brrr... viss, pietiek!
Un lai tuvinātu pavasara iestāšanos, nolēmu cept ko garšīgu. Tiesa, cepu jau svētdien, kad pēc piesātinātās sestdienas pamazām atguvu samaņu. Pēc spēcinošās vistas zupiņas, man tik ļoti sakārojās ko garšīgu. Tā, lai būtu vienkārši, ātri un nedārgi. Tā nu mana izvēle krita par labu mafiniem.
Jau pēc pirmo mafinu izcepšanas, man prātā iesēdās doma par kokosriekstu pienu. Ja jau pie vārītā krēma sapratu, ka ir baigi labi, tad nu mani eksperimenti turpinājās, un šoreiz nolēmu izmēģināt mafinos. Bet tad, nezinu kāda vella pēc, man prātā iešāvās doma, ka noteikti jāpievieno kāds alkoholisks dzēriens. Piemēram liķieris?! Te nu pārskatot sava bāriņa piedāvājuma klāstu skats apstājās pie Pina Coladas. Oooo!!! Tas jau noteikti ģeldēs kopā ar kokosriekstu pienu, vai ne? Tā nu cepu augšā. Mājiniekiem jau baigi garšoja. Silti, pufīgi un gardi. Bet tā kā es zināju, kas ir sastāvā, nolēmu vienu aiznest darba kolēģei nogaršošanai. Pie otrā kumosa kolēģe viszinīgi noteica - Garšo pēc tā ko es dzēru vakar! Pina Colada!  Bingo - es uzgavilēju. Tātad garšu var nojaust.

Tātad, mums vajadzēs:
300gr. miltu
200gr. cukura
150ml kokosriekstu piena
75ml Pina Colada liķieri
80gr. sviesta
3 olas
1 tēj.k. rīvētas citrona miziņas
3 ēd.k. citrona sulas
2 tēj.k. cepamā pulvera
kokosriekstu skaidiņas
dažas piles vaniļas esences

150ml kokosriekstu pienu lejam katliņā, pievienojam 80gramus sviesta un lieka karsēties līdz sviests izkusis.


Olas kopā ar cukuru saputo gaiši dzeltenā masā. Tad uzmanīgi lej klāt karsto pienu, nepārtraukti maisot olu masu.



Pēc tam pievieno dažas piles vaniļas esences, 75ml. pina coladas liķieri, 1 tējkaroti rīvētas citrona miziņas un 3 ēdamkarotes citrona sulas.



Tad pievieno 2 tējkarotes cepamā pulvera un pievieno 300 gramus miltu un samaisa viendabīgā masā.



Tālāk jau tikai cepšanas vaina. Liekam mīklu formītēs, pārkaisām ar kokosriekstu skaidiņām un cepam 200 grādos kādas 20 minūtes. Gatavus pārkaisa ar pūdercukuru.




Mmm... pilna mute siekalām, žēl, ka visi noēsti!

Lai labi garšo!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru