svētdiena, 2013. gada 13. janvāris

Pikantie makaronu salāti Nr. 2

Labs vakars!
Beidzot pie mums ir ZIEMA!! Jēē, kā es priecājos, ka ārā ir sniegs un mīnuss grādu. Patīk ziema, sit kaut vai nost. Tikai šo prieku aptumšo viens nieks, nekur iekš LV nav nopērkams normāls piepūšams sniega pūslis. Kādus gadus 6 atpakaļ par diezgan lielu (tam laikam) naudu nopirkām vienas piepūšamās ragavas iekš Depo veikala. Nāvīgi labas, tikai sniegam jābūt diezgan biezam. Nu jau tās ir ar ielāpiem bagātas ragavas. Taču ielāpi turas labi. Otru piepūšamo sniega riņķi nopirkām pirms pāris gadiem. Ja atmiņa neviļ. Arī tas jau ticis pie ielāpiem, taču kopumā kalpo labi. Taču cik tad ilgi lāpīsi?! Vajadzētu nopirkt ko jaunu, bet ak vai... nav nekā. Šodien nopirkām Prismā, taču tas ir tas sūc... es atvainojos, bet tiešām. 19ls kalpoja apmēram 6-7 nobraucieniem un ar skaļu purkšķi tas saplīsa. Vot tev te bija ziemas prieki. Tā nu jācer, ka mūsu lāpītie kalpos vēl gana ilgi.
Bet... atgriežoties pie ziemas un tieši janvāra mēnesi, tad vakar vecākajai atvasei bija jubileja. Vot i sarīkojām nelielu mājas ballīti. Un kā jau mājas ballītēs, vajag kaut ko likt uz galdu. Visu nedēļu mocījos gan šā, gan tā... nu neko nevarēju izdomāt. Un bija tāds slinkums, ka nācās vien griezt rasolu. Bet lai nebūtu tikai rasols, bērnu ballītēs labi noder arī makaronu salāti. Šoreiz jau atkal pikantie.

Tātad, mums vajadzēs:
nepilnu paku makaronus
300gr. kūpinātas vistas krūtiņas
1 paliela paprika
250gr. siera
250gr. ķiršu tomātiņus
2 ēd.k. olīveļļas
3 ēd.k. laima sulas
3 ēd.k. mango čili mērces
sāls

Sākumā sālsūdenī novāra makaronus. Gatavus nokāš, noskalo zem auksta ūdens un ļauj notecēties liekajam šķidrumam.

Vistu sagriež tievos salmiņos. Smalki sakapā papriku un visu ber bļodā


Kubiciņos sagriež sieru un kopā ar makaroniem pievieno bļodas saturam. Visu kārtīgi izmaisa.


Gatavo mērci. Bļodā iejauc 2 ēdamkarotes olīveļļas ar 3 ēdamkarotēm laima sulas un 3 ēdamkarotēm mango čili mērces. Visu samaisa un lej virsū salātiem. Visu kārtīgi izmaisa un kārto traukā, kurā salāti uzturēsies līdz apēšanai.
Pēc tam sagriež ķiršu tomātiņus un kārto salātu virspusē. Tas arī viss. Sātīgi, pikanti un absolūti vienkārši.Man garšoja, cienītajam arī. Tas salātu pikantums ir mānīgs. Sākumā liekas tāds salds, bet beigās  jūt to čili asumiņu. Protams, mērces proporcijas var mainīt, tas pēc katra garšas kārpiņām.

Labu apetīti!

4 komentāri:

 1. sveika! ik pa laikam sekoju līdzi Tavam blogam (kurš man ļoti patīk, starpcitu ), tpc, manuprāt šīs http://www.draugiem.lv/vipvip/ dr.lv lapas galerijās (nezinu, vai visās, bet dažās noteikti) parādās Tavas receptes (http://www.draugiem.lv/vipvip/gallery/?aid=44875779) bez atsaucēm vai jebkādas citas norādes uz to, no kurienes tās ņemtas..
  varbūt tu jau esi lietas kursā, bet nu mani šī doma kaut kā nelika mierā un nolēmu uzrakstīt.
  lai nu kā.. ļoti ceru, ka nekļūdos, un tās receptes tiešām ir no Tava bloga ņemtas, un tgd neizgāzīšos kā veca sēta.
  veiksmi!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies! Jā, šodien pamanīju, ka tiek izmantotas manas bildes. AIzrakstīju vēstuli, ceru ka kaut kas mainīsies. Kā jau vienreiz minēju, receptes pārpublicēt var droši bez atsauces, bet bildes gan, izmantot tikai ar atsauci.

   Dzēst
 2. Un šite arī: http://www.draugiem.lv/vissparvisu/gallery/?pid=295667228
  Pat teksts 1:1 , tikai noīsinot. atpazinu nevis pēc bildēm ,bet pēc stila!
  Vairākas recetes no vietas šai lapā.

  AtbildētDzēst