svētdiena, 2012. gada 13. maijs

Biezpiena plācenīši ar rozīnēm

Labs vakars!
Sirsnīgs sveiciens visām māmiņām Mātes dienā. Jūs jau savas pienenes dabūjāt? Es jā! Veselas piecas. Tiesa dienas otrajā pusē es ar māsu sarīkojām sev nelielus svētkus. Esam tak pelnījušas!! Un izdzērām pudeli šampanieša, un uzēdām importa zemenes. Maximās trauciņos par 0.65ls tirgojās, trāpijās saldas, gluži pēc salmiem negaršoja. Tā nu nosvinējām Mātes dienu, ko lielāko daļu pavadījām mežā, pastaigājoties.
Vakar pie mums atbrauc māsas 3 atvases, vajadzēja kaut kā visu baru pabarot. Kādu brīdi atpakaļ Inga, ak šī dāsnā sirds, atveda biezpienu. Labs, sauss lauku biezpiens. Nolēmu, ka jāsacep biezpiena plācenīši. Klāt vēl jāpieliek rozīnes un nedaudz citrona miziņa. Sanāca labi, tik ar mazuma piegaršu.

Tātad, mums vajadzēs:
~ 1kg. biezpiena
3 olas(man bija 2 pīļu olas)
5 ēd.k. cukura
6-7ēd.k. miltu
3 saujas rozīņu
1 tēj.k. cepamā pulvera
1 citrona miziņa
dažas piles vaniļas esences
eļļa cepšanai

Gatavošana kā parastajiem biezpiena plāceņiem. Sākumā liek biezpienu bļodā, pierīvē apmāram 1 neliela citrona miziņu. Pēc tam pievieno rozīnes un visu samaisa.

Pievieno dažas piles vaniļas esences un 5-6ēd.k. cukura. Skatoties cik saldu vēlas.

Pēc tam pievieno olas. Man bija 2 pīļu olas, tā kā tās ir lielākas nekā vistu, tad vistas olas jāņem kādas 3. Visu samaisa un tad pievieno cepamo pulveri un miltus. Tā kā man biezpiens bija sauss, tad milti pietika kādas 5 ēdamkarotes. Bet ja ir veikala, slapjais biezpiens, tad var likt nedaudz vairāk. Kādas 6-7 ēdamkarotes. Tas tā optimāli, lai gluži pēc miltiem šie plāceņi negaršo.


Pannā uzkarsē nedaudz eļļas. ņem gatavo mīklu, veido plācenīti kuru apvārta miltos un liek cepties uz pannas. Cep zeltaini brūnus no abām pusēm. Tas arī viss. Servē galdā ar krējumu, ievārījumu vai kādu no pusfabrikātu mērcēm - piemēram karameļu.

Lūk, vienkārši bet gardi. Māsas vecākā atvase tik noburkšķēja, ka no mammas jau neko šādu nesagaidīs. Vai tas sasildīja manu sirdi? Protams!!!

Lai labi garšo!

1 komentārs:

  1. O jā, kā man garšo šie plāceņi, pavisam aizmirsu par to eksistenci...

    AtbildētDzēst