sestdiena, 2012. gada 24. marts

Olu pastēte

Laba diena!
Šodien brīvdiena sākās jau pirms astoņiem no rīta. Jaunākā atvase ar uzstājīgu "Man ir puņķis!!!" mūs pamodināja. Nu neko, cēlos un vēlos. Sakot, ka rīta stundai zelts mutē! Mūsu gadījumā, jaunākā atvase godpilni pievienojas vidējai atvasei visnotaļ pamatoti konkurējot uz vājinieku statusu. Ehhh... ko lai citu saka. Tā jau laikam kādu laiciņu būs, kā viens sajutīsies savārdzis, tā drīz uzradīsies sekotāji.
Bet, ko nu par skumjo. Ceru, ka drīz jau veselība atkal apciemos mūsmāju un visas slimošanas piemirsīsies.
Tā kā no rīta agri piecēlos, bija brītiņš laika pārdomām, ko un kā gatavot brokastīs. Kaut kā manas domas visu laiku grozījās ap vārdu ola. Nezinu kāpēc! Tas laikam dēļ drīzumā esošajām Lieldienām. Tā nu domāju, domāju un nolēmu palikt pie vienkāršas lietas. Šito receptīti piekopju vai nu Lieldienu izskaņā vai arī tad, kad olu maz, bet ēdāju daudz.
Mūsmājās vārītas olas ir cieņā. Vīrs paģēr divas olas, atvases, saprotama lieta, ka arī. Aha, tūlīt!! Nekā nebija! Šādi būs lētāk!

Tātad, mums vajadzēs:
olas
sviestu
majonēzi
franču sinepes
sāli

Daudzumi, skatoties cik daudz olas. Es ņēmu 8 olas, 50gramus mīksta sviesta, 2-3 ēdamkarotes majonēzes un 1 tējkaroti franču sinepes.

Sākumā cieti novāra olas. Nedaudz atdzesē un tad notīra.


Olas ar dakšu saspiež mazākos gabalos. Pievieno mīkstu sviestu un sāli, samaisa. Tad pievieno majonēzi un sinepes, atkal visu samaisa.


Pēc tam ar rokas blenderi sablendē viendabīgā masā. Pagaršo vai pēc garšas ok. un var servēt galdā. Mūsmājās garšoja ar grauzdētu baltmaizi.


Man pašai gribējās klāt mazos ķiršu tomātiņus, cienītais ieminējās par kiļku. 


Lai labi garšo!

2 komentāri:

  1. Interesanti - būs jāpamēģina, paldies.Jauku dieniņu !

    AtbildētDzēst
  2. Par šito arī paldies!
    Ilona.

    AtbildētDzēst