otrdiena, 2011. gada 31. maijs

Skābeņu - kartupeļu krēmzupa

Uhh kas par karstumiņu ārā. Vairāk gan ģeldētu aukstā zupa, taču man prātā bija skābeņu krēmzupa un nolēmu no savas domas neatkāpties.  Bija nedaudz karsti, bet pēc vakara veldzējošās pastaigas, liekas, ka bija pašā laikā.
Doma par šo zupu prātā iesēdās jau sen. Doma par krēmzupu radās tajā brīdī, kad ar māsu runājām par mammas vārītajām zupām. Un māsas bērnības šausmas bija skābeņu zupa. Zupā esot bijuši skābeņu kāti, kas pārvērtušies par asām skarām. Es gan neko tādu neatceros, bet aizdomājos, ka viena šāda neveiksmīga pieredze spēj radīt diezgan paliekošu traumu. Man tāda ir ar nierēm. Tad nu aizdomājos, ka krēmzupa, kur viss smuki sablenderēts būtu kā reiz priekš māsas radīts. Rezultāts tiešām patīkami pārsteidza, ņemot vērā, ka neizmantoju gaļas buljonu. Un laikam nojauzdama, kas pusdienās, pieteicās māsa viesos. Nogaršoja zupu un teica, ka jā. Šī skābeņu zupa ir radīta priekš viņas. Forši!
Tātad, mums vajadzēs:
300gr skābenes
~10 - 15 nelielus kartupeļus
200ml sladais krējums
4 olas
sāls
cukurs

Uzliek vārīties olas.
Kartupeļus nomizo un sagriež smalkākos gabalos. Ber katlā, pievieno ūdeni, pieber sāli un liek vārīties.


Kamēr vārās kartupeļi, sagriež skābenes.

Kad kartupeļi uzvārījušies, pieber klāt skābenes un sagaida līdz sāk vārīties. Pavāra 1-2minūtes un ņem nost no uguns.

Pēc tam tik atliek blenderēšanas vaina. Kad tas izdarīts un kartupeļi ar skābenēm ir sablenderēti tad liek katlu atpakaļ uz uguns, pielej saldo krējumu un uzkarsē. Pievieno sāli un cukuru līdz garša ir tāda kādu vajag.  Cukuru pieliku apmēram 2-3ēdamkarotes.


Kad vēlamā garša panākta servē galdā ar skābu krējumu un  vārītu olu.
Lai labi garšo!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru