otrdiena, 2011. gada 15. marts

Pupiņu un maltās gaļas sautējums a la mexicano style

Šodien rosīga diena. Sanāca uzcept pirmo pasūtījuma kūku. Atzīšos, sajūta dīvaina, kad cep ne sev vai saviem radiniekiem. Ceru, ka rezultāts patiks un būs izdevies.
Paralēli kūkas darināšanai domāju par vakariņām. Prātā pārcilāju visus krājumus un piemetu vidējo aritmētisko ar savām vēlmēm un enerģiju. Galarezultātā nonācu pie secinājuma, ka enerģijas pietiek sautējumam, ledusskapja saturs pilnībā to atblasta un arī garšu kārpiņas teica, ka tieši tā arī jādara.
Domāts darīts. Uztapināju gardu sautējumu, ko ēst var vienu pašu gan pildīt tortillās. Tāds mexicano mistrojums!

Tātad, mums vajadzēs:
~600gr maltās gaļas(jauktās)
1 liela paprika
2 vidēji burkāni
2 vidēji sīpoli
6-7 ķiploku daivas
1 bundžiņa konservētās kukurūzas
4 bundžiņās konservētās pupiņas
1/2 burkas tomātu mērces
~70gr sviests
garšvielas(sāls, pipari, Tex mex)

Smalki sakapā sīpolu, sķēlītēs sagriež ķiplokus. Sagriež papriku un sarīvē burkānus. Man bija aizķērušies jau sagriezti, tad nu izmanotju tos. Liek katlā apmēram 1/3 daļu no paciņas sviesta un ber visus dārzņeus kopā. Uz vidējas uguns sautē kādas minūtes 10.


Kad dārzeņi savas 10 minūtes sautējušies, pievieno malto gaļu + garšvielas(sāls, pipars, cukurs, Tex mex(kāda šķipsna) ). Un maisot cepina līdz gaļa gandrīz gatava. Tad pievieno kukurūzu, samaisa un uzkarsē, tad pievieno pupiņas un atkal samaisa un uzkarsē.

Kad tas izdarīts pagaršo vai pēc garšas ok. Vai asums no Tex mex garšvielas ir ok. Pievieno tomātu mērci vēlreiz uzkarsē un gatavs. Var ēst gan karstu gan aukstu, gan pildīt tortillās. Gards ar svaigu baltmaizi. Ātri un sātīgi.
Protams, protams,  ugunsmīļi var izpausties pilnībā! Laipni lūgtum!

Labu apetīti!

2 komentāri:

  1. Es tomātu mērces vietā ieteiktu tomātu pastu, bet kopumā paldies par vienkāršo izklāstījumu

    AtbildētDzēst
  2. Zitiņ, mīļš paldies par gardo recepti...vēl grāpī kūp un gaida manu mīļo, mūžam nepiebarojamo, ģimeni vakariņās, tad redzēs, slavēs vai ļoti slavēs ;)

    AtbildētDzēst