ceturtdiena, 2010. gada 30. decembris

Cūkgaļas guĻaš tomātos

Saldēta gaļa ir un paliek saldēta. Nekādus gardos cepešus un karbonādes neuztaisīsi. Vismaz man tā liekas, tapēc 90%gadījumu es saldēto gaļu vienkārši izšmorēju. Garšīgāk, ērtāk un vairāk.
Arī šoreiz, revidējot saldētavu pirms Jaunā gada izķeksēju saldētu kakla karbonādes gabalu. Pirmais ko iedomājos, izklapētu ar sāli un pipariņiem + ķiplociņš, rīvmaizē izcepta...mmm... taču ar saldēto gaļu nav tas. Kamēr karsta, tikmēr ok, bet nākošajā dienā, atsildīta... nav vairs tā garša.
Tapēc nolēmu šoreiz uztaisīt gulašu no cūkgaļas, taču nevis klasisko, latviešu iecienītajā miltu mērcē, bet gan tomātos ar intensīvu ķiploku garšu. Tā lai visi nelabie baciļi nenāk i tuvumā.


Tātad, mums vajadzēs:
500-700gr cūkgaļa
4-5tomāti
6-7 daivas ķiploka
3 vidēji lieli sīpoli
250gr skābā krējuma
4-5ēd.k. tomātu pastas
sāls
pipari

Sākumā gaļu sagriež plānās strēmelītēs. Var izmantot jebkuru cūkgaļas gabalu, kāds vien mājās ir. Pēc tam pievienojam sāli un piparus, kārtīgi samaisam un ļaujam minūtes 5 ievilkties, kamēr sakarsējam pannu.Kad panna uzkarsusi, liekam virsū gaļu un fiksi apcepam. Pēc tam pārberam katlā. Uz tās pašas pannas apcepam sagrieztos sīpolus un pievienojam klāt gaļai.
Katlu ar gaļu liekam uz uguns un turpinam sautēt, piespiežot klāt ķiplokus, taču atstājam 2 ķiploku daivas vēlākam. No gaļas izdalīsies suliņa, tapēc papildus ūdeni nevajag liet. Ja nu akurāt nav nepieciešamās sulas, tad var pieliet 100ml ūdens.
Kad gaļa pasautējusies kādas 5-10minūtes, pievienojam tomātu pastu. Samaisam un ļaujam turpināties sautēties minūtes 15. Tikai nogriežam mazu uguni un tikmēr sagriežam kubiciņos tomātus.Tad tomātus pievieno gaļai un turpina uz lēnas uguns sautēt līdz tomāti izšķīduši un gaļa mīksta. Tad pievieno krējumu un atlikušos ķiplokus. Pagaršo vai nevajag vēl sāli un cukuru uzkarsē un gatavs!


Gardi ar rīsiem. Lai labi garšo!

2 komentāri:

  1. Šodien pagatavoju guĻašu, redzēs ko teiks saime!

    AtbildētDzēst
  2. Es gatavoju daudz garšīgāku!!! :P

    AtbildētDzēst