otrdiena, 2010. gada 30. novembris

Slinkais vistas sautējums

Šodien piemeties lielais slinkums. Ārā auksts, logu rotā ledusspuķes un tā vien gribas ierušināties siltā migā ar karstu tēju un žurnālu. Taču, kas to dos. Jāgatavo ģimenei pusdienas. Aizvelkos līdz ledusskapim un skatos, ko no tur atronamā pagatavot sātīgu maltīti. Skatos, skatos un beigās izķeksēju vistu stilbiņus. Visai  ģimenei tākā par maz, lai vienkārši izceptu. Kaut kas jāsadomā. Te atmiņā ataust krustmātes gatavotais svētku ēdiens, es to nosauktu par slinko sautējumu. Šo viņa parasti ceļ galdā, vienkārši, ērti un ļoti garšīgi. Domāts darīts ķeros pie slinkā vistas sautējuma tapināšanas.

Tātad, mums vajadzēs:
vista (stilbi, spārni, vesela)
kartupeļi
burkāni
sīpols
ķiploks
1 ēd. karote medus
1 tēj.k. sinepes
garšvielas

Tātad, ņemam vistu. Kādu, tas ir gaužām vienalga. Es izmantoju vistu stilbus un konkrēti šai maltītei man bija 4 nelieli vistu stilbiņi. Noskalojam un sadalam sīkākos gabalos. Es dalīju 4 gabalos. Pēc tam liku bļodā un gatavoju marinādi. 1 ēdamkarote medus + 1 tējkarote sinepes, sāls un pipari. Visu to rūpīgi samaisiju un ļāvu kādu stundu ievilkties.




Pēc tam, notīram sīpolu, kādas 2-3ķiplokdaivas. Apmēram 2 vidēji lielus burkānus un kādus 6-7 vidēji lielus kartupeļus. Taču šo daudzumu var viegli variēt pēc nepieciešamības. Visu sagriezu nelielos gabalos un kārtoju cepeštraukā. Apbēru ar sāli un samaisiju. Pēc tam pievienoju vistu, atkal samaisiju un liku cepties.



Cepu apmēram 250grādos(man mazā cepeškrāsns) kādu stundu. Praktiski, kamēr gaļa un dārzeņi mīksti Un tas arī viss.
Dārzeņus var variēt pēc sirds patikas - kabači, cukini, sviesta pupiņas, papriku, tomātus, kāļus. Brīva vieta fantāzijai. Šoreiz man tik burkāni un kartupeļi.

Labu apetīti. Es iešu tālāk slinkumu lāpīt. Vēders pilns, žurnāls gaida!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru