pirmdiena, 2010. gada 18. oktobris

Maize ar saulē kaltētiem tomātiem un sīpoliem

Šoreiz eksperimentēju ar maizes recepti. Gribējās izmēģināt ko jaunu, pareizāk sakot, jaunu garšu. Doma par to, man radās, kad vienā maizes cepšanas reizē no mīklas savēlu mazas bumbiņas un sacepu mazas burgermaizītes. Tad nu padalīšos ar šo recepti.

Tātad, mums vajadzēs:
~ 1kg miltu
2 tēj.k. sāls
2 ēd.k. cukura
2. ēd.k. eļļas
1 paciņa sausā rauga
300ml piena
1 vidēji liels sīpols
1/2 burciņa saulē kaltēti tomāti

Smalki sakapājam sīpolu un liekam uz pannas cepties. Pannā ielēju nedaudz eļļas no tomtiem. Kamēr cepas sīpols, smalki sagriežam tomātus un pievienojam sīpoliem. Pasildam kādu minūti.

Pienu ielejam traukā un uzsildam, apmēram 38 grādi. Tātad, ne aukstu, ne remdenu, bet pietiekami siltu lai varētu ielikt pirkstu. Es pienu ielēju krūzē un sildīju mikroviļņu krāsnī. Krūzē tapēc, ka tajā tilpums ir +/- 300ml. 

Tad nu ņemam bļodu, beram iekšā 2 ēdam karotes cukura, 2tējkarotes sāls un 2 ēdamkarotes eļļas. Samaisam un pievienojam tomātus ar sīpoliem. visu rūpīgi samaisam.

Pēc tam pievienojam silto pienu un samaisam.

Pēc tam, ielejam glāzē 1/4 silta ūdens un tajā izšķīdinam 1 paciņu rauga. Pēc tam pievienojam bļodas saturam, samaisam.

Pēc tam pievienojam izsijātus miltus. Daudzums ir apmēram 1kg. Tā vismaz izskatās. Sākumā pieberu apmēram 800gramus, mīklu samaisu. Pēc tam no atlikušajiem miltiem medaudz uzberu uz galda un lieku virsū mīklu un mīcu, ik pa laikam, ja mīkla līp klāt pie galda, pieberu vēl miltus. Mīcot iemīcās atlikušie milti.
Mīkla jāmīca diezgan ilgi. Apmēram minūtes 10 cītīgi mīcu mīklu. Beigās veidojas gluda, vijīga mīkla. Pie rokām vairs nelīp un galda ne tik. Tad liekam iekšā bļodā, kurā pakaisam miltus un liekam siltā vietā uzrūgt, apmēram 1h.

Kad mīkla ir uzrūgusi, ņemam ārā no bļodas, vēlreiz kārtīgi samīcam. Izveidojam "desu" un sagriežam tās apmēram pirksta, pusotra, platās šķēlītēs.

No šķēlītēm savirpinam bumbiņas, liekam uz pannas, iegriežam nedaudz virspusīti un ļaujam vēlreiz uzrūgt.

Pēc tam liekam cepties ~200grādos mīnūtes 25-30. Apmēram 5 minūtes pirms cepšanās beigām, ja ir, tad apmērējam ar sviestu.

Smaržo debešķīgi, garšo labi.

No šī daudzuma man sanāca 21 bulciņa. Var necept bulciņas. Var cept veselu kukulīti un griezt škēlēs, bet manuprāt, gardāk tomēr šādas bulciņas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru