piektdiena, 2010. gada 1. oktobris

Liellopa ribiņas sinepju mērcē!

Ar liellopu ir tā, ka to vajag ilgi gatavot, lai sanāktu tik tiešām mutē kūstoš. Tirgū pirktai gaļā es gatavošanai atvēlu vismaz 1-2h. Tātad, ja man diena ir daudz maz brīva, bez maz vai laiska dirnēšana mājās. Vai arī, ja ir kaudze darbu, kas mājās jāpadara, bet pie pusdienu gatavošanas gribas atvēlēt maximāli maz laika, tad šis ēdiens ir ideāli piemērots. Tas gatavosies savā nodabā,bez lielas jūsu līdzdalības.


Tātad mums vajadzēs
6-8 gabalus liellopa ribiņas
3-4ēd.k. sinepes
200ml. krējuma
garšvielas
vidēji liels sīpols
2-3 ķiploku daivas
2 lauru lapas
melnie pipari
sāls
Tad nu tā. Sākumā gatavojam marinādi, kurā ļausim gaļa iemarinēties. Bļodā ieberam garšvielas. Es izmantoju šķipnu melnos maltos piparus un šķipsnu gaļas kopējā garšviela. Tad pievienoju apmēram 2-3 ēdam karotes sinepes un apmēram 2-3 ēdamkarotes krējuma. Visu samaisam un liekam gaļu iekšā.
Kad gaļa kārtīgi samīcīta ar marinādi ļaujam kādu brīdi tai ievilkties. Es apmēram uz kādu 1h atstāju. Tikmēr bez steigas sagatavo pannu, katlu un sagriežu sīpolus un ķiplokus. Pēc kādas +/- stundas ņemam pannu. kārtīgi sakarsējam un liekam cepties gaļu. Apcepam smuki brūnu no abām pusēm.
Pēc tam apceptos gaļas gabalus liekam katliņā. Tajā pašā pannā apcepam iepriekš sagrieztos sīpolus un ķiplokus. Apcepam līdz zeltainam brūnumam, liekam gaļai virsū. Pieberam sāli, piemetu kādu laurlapu, pirparu un pārleju ar ūdeni.

Un tad liekam vārīties. Pirmās minūtes vāram uz lielas uguns, kad sāk vārīties, nogriežam uz vismazāko liesmu, bet lai nepārstāj burbuļot un aizmirstam. Lai gaļa lēnām gatavojas. Vismaz 1,5h vai pat 2h mēs varam darboties un neuztraukties par gaļu. Apmēram pēc šīm 2h, paskatamies vai gaļa gatava. Pirmā gatavības pakāpe, ka kauli ir atdalijušies no gaļas. Otrā, pagaršojot, vai mūsu zobiem gana mīksta. Iespējams, ka gribās piebērt kādu garšvielu klāt. Kad secinam, ka gaļa gatava, mērcei pieliekam vēl sinepes un krējumu. tas pēc garšas, cik intensīvu sinepju garšu vēlamies. Ja gribam mērci tumīgāku, tad pievienojam krējumā iemaisītus miltus. Apmēram 1:1(ēdamkaroti), atkal sagaidam burbuli un griežam nost. Piedevas izvēlamies pēc sirds patikas.

Tā, īpaši nestāvot pie plīts var patapināt gardas un sātīgas vakariņas.

1 komentārs:

  1. šodien saņēmos un pagatavoju šo. Mana pirmā šmore mūžā. Vienmēr likās, ka tas sarežģīti, bet nebija :) un iznaca garšigi. mammai gan vienmer garsoja citādāk, bija nedaudz rūgtens (sinepes nebija pie vainas, tās bija mazāk, kā norādīs)

    AtbildētDzēst