svētdiena, 2010. gada 3. oktobris

Gardās kanēļmaizītes

Ar straujiem soļiem tuvojas ziema. Aukstie un tumšie vakari. Tad parasti rodas vēlme pēc kaut kā silta, tāda kas liek atcerēties bērnību. Mūsmājās šīs kanēļbulkas bija dikti iecienītas, kad vien mammai sanāca rauga mīkla. Ir pagājis laiks un nu jau mana ģimene pieprasa šādas maizītes. Pagatavošana pavisam vienkārša, lielākā noņemšanās ar rauga mīklu.

Tātad, mums vajadzēs:
Rauga mīklu
cukuru
kanēli
1 olu
un nedaudz miltus

Rauga mīklu varam gatavot paši vai nopirkt jau gatavu. Uz galda izberam nedaudz miltu, ņemam daļu mīklas un izvelnējam plānu. pēc tam to nosmērējam ar sakultu olu.

Pēc tam ņemam cukuru un kanēli. Un beram virsū izvelnētajai mīklai. Var pirms tam kanēli sajaukt ar cukuru, bet es beru atsevišķi. Cik daudz, tas pēc paša ieskatiem.


Kad cukurs un kanēlis uzkaisīts. Tad no vienas mīklas malas sākam rullēt un sarullējam "desā". Kad "desa" sarullēta to sagriežam apmēram pusotra pirksta platās šķēlēs.
Tad nu uzkarsējam cepeškrāsni apmēram uz 190grādiem. Uz pannas liekam mūsu bulciņas, maliņas piespiežot pie pannas veidojot plakanu plācenīti. Pārziešam ar sakultu olu un šaujam cepeškrāsnī iekšā. Šeit nu pats galvenais, nepārcept!!! Cepam ne vairāk kā 10minūtes!!

Un lūk, gardas, gaisīgas bulciņas. Pildijumā var izmantot arī magones ar cukuru, vai vienkārši iesmērēt kādu ievārijumu.
 Ir tikai viens liels mīnuss, šausmīgi ātri noēdas, kamēr vēl ir siltas! Tapēc ir bīstami atstāt bez uzraudzības!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru