sestdiena, 2010. gada 25. septembris

Makaroni a la carbonara LV style

Šonedēļ kaut kāda makaronu nedēļa sanākusi. Kad tā padomā, tik vieni makaroni, tik vieni makaroni. Bet nu šie makaroni lieliski noder ballītēm, kad viesos nāk dažāda vecuma bērni. Šoreiz mērķauditorija, bez pieaugušajiem, bija bērni, vecumā no 1 gada līdz 12 gadiem. Sākumā nemaz negribēju likt šo nosaukumu carbonara, jo tālu no īstās itāļu virtuves pasta carbonara, taču domājot kā šo virumu nosaukt, nekas cits nenāca prātā. Taču nosaukums nav svarīgs, galvenais ir galarezultāts, kas garšotu visiem. Jāsaka, viesi ēda, nesmādēja.


Tātad, mums vajadzēs:
2 pakas makaronu
~ 500gr. kupinātas gaļas(man bija krūtiņa)
400ml saldā krējuma
1 vidēji liels sīpols
2-3ķiploku daivas
saulē kaltēti tomāti
garšvielas

 Priekš makaroniem liekam lielo grāpi ar ūdeni uz uguns vārīties. Tikmēr smalki sakapājam sīpolu un ķiploku. Liekam pannā viegli apcepties. Pannā es nedaudz ielēju eļļu no tomātiem. Kad sīpoli kādas minūtes cepušies pievienojam smalki sagrieztu gaļu. Cepam kādas minūtes 10 un tad pievienojam sagrieztus kaltētos tomātus. vēl kādas 5 minūtes pasautējam un tad pievienojam saldo krējumu. Sagaidam pirmo burbuli un ļaujam kādu minūti paburbuļot. Tad ņemam nost. Tikmēr ir uzvārijušies makaroni, nokāšam un pievienojam gaļu makaroniem. Kārtīgi samaisam, paturam kādas 5min. zem vāka un voila... gatavs!
 Ja pēc pirmās dienas paliek pāri, droši var cepot uzsildīt atkal. Var uzlabot ar kādu sieru, to pierīvējot klāt. Labu apetīti!

2 komentāri:

  1. ideāli garšo ar parmezāna sieru, ņammmm :)

    AtbildētDzēst
  2. Paldies pwr receptēm,ideālpalīdzība dzīves situācijās.Varbūt var kaut ko uzzināt par līdzņemšanai salātiem uZ DARBU 14 STUNDAS

    AtbildētDzēst