trešdiena, 2010. gada 29. septembris

Fiksā siera zupa ar dārzeņiem!

Tātad. Atveram ledusskapi un secinam, ka nekā prātīga nav. Varbūt kāds apžuvis burkāns, kāds nezināmas izcelsmes kāposts vai puķkāposts. Pārītis kartupeļu un saldētavā mētājās kāda sen aizmirsta, aizsākta saldēto dārzeņu paciņa. Iespējams, ka vakar vai pat aizvakar bija viesības, galdā tika celta dārzeņu plate un nu uz tās vientulīgi atrodas dažādi dārzeņi. Treknajos gados, mēs neskatīdamies, to visu aiztransportētu uz tuvāko miskasti. Taču krīzes laikā!! Nekad!! Ne mūžam!! It sevišķi, ja līdz algas dienai kāds brītiņš jāpagaida. Tad nu sameklējam makā pēdējo latiņu, aizdiedzam uz veikalu pēc paciņas kausētā siera un no mājās atronamajiem dārzeņiem patapinam sev gardu zupiņu!

Tātad mums vajdzēs:
dārzeņi! Pēc brīvas izvēles.
Kartupelis
puķkāposts
zaļie zirnīši
burkāni
paciņa vai divas kausētā siera.
sīpols
ķiploks
garšvielas
Tad nu liekam lielo grāpi uz uguns, ielejam ūdeni, pieberam sāli un uzvāram. Tikmēr notīram un sagriežam dārzeņus. Smalki sakapātu sīpolu ar ķiploku viegli apcepam pannā. Kad ūdens uzvārijies, pievienojam dārzeņus, apceptos sīpolus ar ķiplokiem un pievienojam garšvielas, vāram kamēr dārzeņi mīksti. Pēc tam pievienojam kausēto sieru, sagaidam kad tas izkūst, uzmet burbuli un griežam nost.

Voila... nepilnās 30minūtēs mums top garda zupa. Dārzeņus var variēt pēc paša vēlmes. Var pagatavot biezzupu, pēc uzvārīšanas dārzeņus sablenderēt un tad pievienot ūdenim. Var pievienot kādu mednieka desu, vai piekost desu maizi klāt, tas jau tā... pa karalikso. Kam gan pirmsalgas dienās desa mājās. Bet ja nu tomēr atrodas, to droši var izmantot zupā!

3 komentāri:

 1. Tā fonā gadījumā nav viena no tām akcijas Šreka glāzēm, ko aizliedza ASV kautkādu indīgo vielu dēļ, un tad mums iztirgoja Narvesenā par uzlīmēm...?

  AtbildētDzēst
 2. citadele > Zupa ok tajā pašā dienā, bet man diemžēl nākamajā dienā zupa bija viegli ieskābusi kaut ledusskapī stāvēja, nezinu kapēc. Pieļauju, ka no kausētā siera. :(

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Hmm, ja atmiņa neviļ, tad zupa nākošajā dienā vēl bija ok. Nebija ieskābusi. Un arī šaubos, ka no kausētā sieta... bet kas zin.

   Dzēst